KWORKS, 2016 yılı yeni dönem girişimcilerine kapılarını açıyor!

28 Mart 2016’da başlayacak 16 haftalık Hızlandırma Programı ile girişimciler iş modellerini doğrulama, en yalın çözümlerini geliştirme ve işlerini büyütme fırsatını yakalayacak.

HEMEN BAŞVUR

KWORKS olarak fikirlerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir yenilikçi girişimlere dönüşmesi için girişimcilerle ortak oluyor ve hep birlikte çalışıyoruz. Girişimlerin hızla ölçeklenmeleri için finansa erişimini sağlıyor ve yatırım yapıyoruz.

 

Hızlandırma Programı

Hızlandırma Programı, girişimlerin iş modellerini test edip büyüme eğilimi göstermelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

HEMEN BAŞVUR

  • Yenilikçi teknoloji, süreç ve iş modeli geliştiren tüm girişimciler başvurabilir.

  • Hızlandırma Programı’nda Koç Üniversitesi ögrencisi olma koşulu aranmaz; program tüm girişimcilerin başvurularına açıktır.

  • Hızlandırma Programı’na fikir aşamasını geçmiş, ürünü geliştirmiş ve satış aşamasındaki girişimleri kabul edilmektedir.

  • Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi, Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler 2 aşamalı bir değerlendirmeden geçerler. Program için F6S platformu üzerinden online başvurular toplanır. Başvuruların her biri değerlendirme komitesi tarafından incelenir. Kendisini en iyi ifade eden ve ölçeklenme potansiyeli taşıyan 30 girişim yüzyüze görüşmeler ve jüri görüşmelerine davet ediliyorlar. Jüri üyelerinin kendi içinde yaptığı değerlendirme sonucunda Hızlandırma Programı’na katılacak girişimler belirlenir.

  • Değerlendirme Komitesi, Kuluçka Merkezi ekibi, mentor havuzundaki mentorlar ve yatırımcı ekosisteminden isimlerden oluşur.

  • Hızlandırma Programı, 16 hafta süren yoğun mentorluk sürecini kapsar. Bu süreçte girişimler Şişli’deki Kuluçka Merkezi’nde ofis alanına ve Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi iş ortakları hizmetlerinden ücretsiz yararlanma imkânı bulur. Hızlandırma Programı üç fazdan oluşur. İlk fazda girişimler ürün ya da hizmetlerinin piyasayla uyumunu yeniden değerlendirir. Bu aşamada ekipler iş modellerini doğrularlar. İkinci aşamada girişimler sundukları çözümü müşteri ve pazar koşullarına daha uyumllu bir hale getirmek amacıyla en yalın çözümlerini geliştirirler. Üçüncü aşama ise çözümlerin pazara sunularak satışların artırılması ve yatırım arayışı süreçlerini kapsar. Tüm bu süreçlerin sonunda, girişimlerin yatırımcı ve ekosistemdeki aktörlerle buluştuğu bir günlük Demo Day etkinliği ile girişimler mezun edilir.

  • Programa başlayan girişimler birebir mentorluk ve danışmanlık desteği yanı sıra temel yalın girişim metodu eğitimleri alırlar. Ayrıca, girişimler Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi iş ortaklarının sağladığı hukuk, muhasebe ve diğer danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanır. Girişimlerin dijital tanıtımlarına destek verilir. Bunlara ek olarak, Hızlandırma Programı’na kabul edilen her bir girişim ücretsiz bulut kredisi, CRM hizmetleri, SEO ve UX danışmanlığının da aralarında bulunduğu toplam 100 bin TL değeri olan hizmet sepetine sahip olurlar. Girişimler Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi ile ortak olarak kurumsal işbirlikleri kurma ve nitelikli yatırım olanaklarına ulaşma imkânı yakalarlar.

  • Girişimler, Kuluçka Merkezi’nin geniş mentor havuzunda bulunan iş dünyası ve girişimcilik etkosisteminden uzmanlarla ihtiyaçları doğrultusunda birebir oturumlar yaparak faydalanır. Kuluçka Merkezi mentor havuzu iş geliştirmeden pazarlamaya, ürün yönetiminden tasarıma, yatırım sürecinden uluslararası piyasalara açılmaya  çeşitli alanlarda deneyim sahibi kişilerden oluşur.

  • Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi, Hızlandırma Programı’nda sunduğu başlangıç aşaması destekleriyle girişimlerin yüzde 3 oranında ortağı olur. Ayrıca Kuluçka Merkezi, girişimin bir yıl içerisinde aldığı ilk yatırımda, belirlenen yatırım miktarı üzerinden, yatırım yaparak yüzde 5’e kadar hisse alma opsiyonuna sahip olur.

  • Hızlandırma Programı’nı tamamlayan girişimler, programı tamamladıktan sonra Kuluçka Merkezi’ni kullanmaya devam edebilirler.

Hızlandırma Programı 2015 Girişimleri

Koç Üniversitesi Kuluçka Programı